
Rundskriv 2010
Jerndører i kjellerne
Nå er samtlige kjellerdører ferdig monterte. De er ennå ikke justerte. Dette vil skje ved ferdigbefaring. Mange av dem er derfor tunge å åpne. Dette har ført til at enkelte beboere har hektet av dørlukkerne og satt dørene åpne. Styret må advare mot dette.
Disse dørene er branndører og må ikke stå åpne!
Ballplassen ved fyrhuset
Installering av pelletsfyring i fyrhuset blir satt i gang i disse dager og ballplassen er stengt så lenge arbeidene i forbindelse med utvidelsen av fyrhuset foregår. Ballplassen er en del av anleggsområdet og kan derfor ikke benyttes som lekeplass i anleggstiden.
Vennligst informer alle barna om dette!
Vi benytter anledningen og ønsker alle beboere en riktig god sommer!
Med vennlig hilsen
fra styret
Utskiftning av røykvarslere og kontroll av brannslukningsapparater.
I innkallingen til generalforsamlingen informerte vi om dette og nå nærmer tidspunktet seg.
Det er som tidligere firmaet Aktiv brannvern som utfører arbeidet.
Oppgangene 11-57 får besøk
TIRSDAG 24. AUGUST, mellom kl 17 og 22
Oppgangene 8-34 får besøk
ONSDAG 25.AUGUST, mellom kl 17 og 22
De som ikke har anledning til å være hjemme på ovennevnte tidspunkt, får en sjanse senere i høst. Etter denne utstedes en rapport til styret over de som da heller ikke har vært til stede. Disse må sørge for utskiftning av røykvarsler og kontroll av brannslukningsapparat for egen regning.
Med vennlig hilsen
fra styret
Pelletsanlegget
Pelletsanlegget er installert i kjelleren i det nye tilbygget på fyrhuset. Borettslaget tok over pelletsanlegget fra entreprenøren i november. Det har vært i drift siden 1. november og har fungert meget bra. Det var flott at vi fikk satt pelletskjelen i drift før den kalde perioden vi er inne i nå. Strøm, fjernvarme og oljeprisene er høye når det er kaldt. For november var prisene for fyringsalternativene (inkludert alle avgifter):
Fyringsalternativ |
Pris (øre/kWt) inkl. mva |
Strøm |
85.3 |
Fjernvarme |
87.3 |
Olje |
78.0 |
Pellets |
55.0* |
*I prisen for pelletsfyring er investeringskostnadene i forbindelse med kjøp av pelletskjelen inkludert.
Det fremgår tydelig hvor mye billigere fyring med pellets er i forhold til de andre fyrings-alternativene. Tidligere beregninger viser at utgiftene til fyring blir ca. 25% lavere pr. år sammenlignet med tiden da vi fyrte med olje.
Radiatorene
Vinteren er kommet tidlig i år og fyringssesongen har startet for fullt. Styret vil derfor minne andelseierne om at radiatorer kan fryse i stykker når kulda kommer. Dersom dere har et vindu åpent rett over en radiator, bør dere legge noe over radiatoren. Husk at det står vann i en radiator selv om den er avstengt. Gardiner som dekker radiatorene forsterker kuldevirkningen og er bannlyst! Dersom en radiator sprekker, kan det også bli store lekkasjer som skader din egen leilighet og eventuelt leilighetene under. Alle slike reparasjoner og utskiftinger er den enkelte andelseiers ansvar, så en forsømmelse kan bli kostbar.
Vi ønsker dere alle en riktig god jul og et godt nytt år!
Med vennlig hilsen
fra styret